پوشش اخبار کار آسانی نیست. نیاز به همگام ماندن دائمی با اخبار را در کنار معیارهای ما قرار دهید، تا سختی همکاری با یورنا بیشتر آشکار شود. اگر ماهنامه­ها برای انتشار هر شماره خود ماراتنی یک ماهه دارند، یا اگر هفته نامه­ها ماراتنی هفتگی، یا اگر روزنامه­ها ماراتنی روزانه، یورنا ماراتنی ساعت به ساعت، و دقیقه به دقیقه در طول روز دارد.

ما همکارانی در سطح خودمان یا بالاتر می خواهیم. نه افرادی که به نوشتن، به چشم تفریح نگاه می­کند (این شامل همکاران افتخاری و مناسبتی نیست)

ما برای پذیرفتن شما در جمع خودمان، به دنبال این چیزها هستیم:

الف. علاقه قلبی به فعالیت­های خبری دارند، و پیش قدم شدن نه فقط برای کسب درآمد و شهرت، بلکه برای لذت بردن از کار و افزودن به دانش عمومی مردم هم زبان.

اگر واقعا علاقمند به این شغل نباشید، قادر به تحمل سختی­های آن هم نخواهید بود. علت اهمیت زیادی که ما برای سرعت و دقت در خبررسانی قائل هستیم را درک نخواهید کرد. در فرآیند طاقت فرسای یادگیری کار به مشکل برخواهید خورد. ساعت­های بعضا سخت و غیر متعارف کار برای تان شبیه بیگاری جلوه می­کند، و در مجموع تعامل خوبی با ما نخواهید داشت.

اما در سمت دیگر، اگر علاقمند واقعی باشید از کار در کنار ما لذت خواهید برد و یورنا را محلی برای پیشرفت خواهند یافت.

ب. به غیر از اخبار روزانه چند صد کلمه­ای، ما مطالب بلند هم منتشر می­کنیم. در حقیقت، مطالب بلند بخش مهمی از کار ما را تشکیل می­دهند، به گونه ای که توانایی تهیه آنها یک امتیاز جدی برای نویسندگان است.

هر مطلب بلند، ۳ ویژگی اصلی دارد:

  • لحن روایی
  • ساختار روایی
  • جمع بندی

مخاطب به واسطه لحن روایی مقدمه جذب نوشته می­شود و سپس همراه با ساختار روایی تا مرحله جمع بندی که آخرین بخش یک مقاله کامل است، جلو می رود. با حذف هر یک از اینها، یک روایت خبری ناقص می شود و این چیزی نیست که در یورنا پذیرفتنی باشد.

دلیل این وسواس ساده است. ما می خواهیم ضمن افزودن به دانش عمومی مخاطبین مان، همراهی شان با مطالب را به تجربه ای لذت بخش تبدیل کنیم.

علاقمندان به همکاری با یورنا می توانند با ایمیل ما info@yourna.ir تماس بگیرند. در بخش موضوع ایمیل فقط کلمه “همکاری” را قید کنید و مطمئن شوید که این موارد را در ایمیل آورده­اید:

  • نام و نام خانوادگی
  • سن
  • محل سکونت و آخرین مدرک تحصیلی
  • شغل فعلی و میزان ساعات آزاد در طول روز
  • سوابق وبلاگ نویسی در یک یا چند حوزه مرتبط با یورنا (فهرست وار، همراه با لینک یا تصویر مطالب)
  • میزان تسلط بر کامپیوتر و نرم افزارها، سیستم عامل مورد استفاده، و …

در صورت مناسب تشخیص دادن سوابق یا نمونه مطلب ارسالی، یورنا با شما تماس خواهد گرفت تا ادامه فرآیند همکاری را شرح دهد.